Kategorie
Uncategorized

Inspiracje damskie

            Klasyczna biała koszula , w parze z podstawowym białym t-shirtem są fundamentami damskiej szafy. Mnóstwo pań nie wyobraża sobie codziennych stylizacji bez nich. Zawdzięczając swoją jakość dobrym gatunkowo tkaninom służą przez lata i sprawdzą się w niejednej stylizacji. Ich zalety są niezwykle wszechstronne i zdadzą egzamin podczas przeróżnych okazji. Rzućmy okiem na tych fenomenalnych ambasadorów damskiego stylu business oraz casual.

            Pierwotnie koszula damska była noszona pod sukniami jako warstwa bieliźniana. Przez długie lata powoli upowszechniało się używanie jej jako warstwy wierzchniej. Szczególny wpływ na modę damską wywarły ruchy emancypacyjne. Panie musiały przejąć niektóre z męskich ról. Podejmując pracę, zaczęły zakładać także męskie stroje. Z powodu trudnej sytuacji przerabiały je dostosowując do swoich potrzeb. To właśnie w tym okresie z okładek gazet spoglądają na nas uśmiechnięte panie w męskich koszulach oraz uniformach roboczych. Stały się symbolem siły oraz rewolucji modowej. To także czas, w którym panie mogły uwolnić się nie tylko od ucisku gorsetu, ale także od nierówności społecznej. Trendy tamtych lat udowadniają jak dynamicznie zmieniała się moda damska, w której zaczęto iść na wiele kompromisów.

            Obserwując współczesne wybiegi można uznać, że zaszły ogromne zmiany. Dzięki temu każda kobieta może śmiało wyrażać swoją osobowość oraz poglądy przez modę. Damskie ubiory pozwalają na stworzenie wygodnych propozycji, które sprawdzą się w każdej sytuacji. Zasadniczym elementem mody damskiej jest biała koszula. W szczupłym kroju jest wyrazem elegancji na najwyższym poziomie. Już jedna sztuka daje niezliczone możliwości. Koszula taliowana sprawdzi się jako baza dla zestawu biurowego. Połączona z jeansami będzie zgraną parą. W przeciwieństwie do mody męskiej, panie mogą pozwolić sobie na bardziej ekstrawaganckie i nadające świeżości kroje. Zwróćmy uwagę na niebanalne ozdobne balonowe rękawy czy wytworne żaboty. Współczesne interpretacje białej koszuli to także  minimalistyczne modele oversize. Mając to na uwadze, nie trudno zauważyć więc uniwersalność białej damskiej koszuli.

            Kobiety, które wciąż szukają ideału białej koszuli, zapraszamy do skorzystania z ponadczasowych propozycji marki Lavard. W ofercie marki znaleźć można nie tylko formalne, ale także awangardowe modele. To one dadzą początek stylizacjom, które zachwycą najbardziej wymagające gusta. Zapraszamy do odświeżenia swojej szafy korzystając z klasycznych modeli marki Lavard.