Kategorie
Uncategorized

Męska część garderoby

Precyzyjnie skrojony garnitur to kluczowa część męskiej szafy. Jest wyrazem najwyższej elegancji podczas rozmaitych okazji. Pierwotnie był ubiorem mężczyzn o wysokiej pozycji społecznej. Garnitur męski aby osiągnąć znaną nam dzisiaj formę, musiał przejść żmudną ewolucję. Wykwintni krawcy obserwując kierunek rozwijającej się mody proponowali coraz krótsze marynarki oraz dłuższe spodnie. Miało to na celu zwiększenie wygody. Mniejsza ozdobność spowodowała, że garnitur stał się dostępny dla każdego. Drogie i luksusowe ubiory odznaczały się nie strojnością, ale przede wszystkim kunsztem wykonania. Co ważne, garnitur męski sprawdzał się zarówno w dziennych jak i wieczorowych okazjach. Pojawiał się także również podczas uprawniania elitarnych sportów. Współcześnie garnitur męski wygląda znacznie prościej. Od nowa zaczęły królować kamizelki, które świetnie uzupełniają garniturowy look.
Dziś każdy mężczyzna powinien w swojej szafie mieć gatnitur skrojony na miarę swoich potrzeb. Nawet artyści docenią możliwości, które oferuje im ten wyjątkowy strój męski. Choć dzisiejsze trendy stawiają na nieformalny luz, należy pamiętać że garnitur jest najlepszym wyborem na oficjalne sytuacje. Każdy z panów z pewnością doceni taliowane modele ze szczupłymi marynarkami. Taki krój pasuje każdemu mężczyźnie, niezależnie od sylwetki oraz wzrostu. Co więcej, garnitur o odpowiedniej długości nogawek może dodać dodatkowych centymetrów wzrostu. Przyjrzyjmy się kluczowym elementom garnituru męskiego.
Garnitury męskie dzielą się na te wieczorowe, dzienne oraz „sportowe”. Marynarka powinna być taliowana i idealnie dopasowana do figury. Składa się z klap o wybranym kształcie, brustaszy oraz kieszeni z patkami. Zapinana może być na dwurzędowe guziki. Szczególnym podkreśleniem sylwetki męskiej są usztywnienia ramion, mające nadawać jej kształtu odwróconego trójkąta. Na idealnie dobrane spodnie składa się szereg czynników. Powszechnie obserwowane są źle dobrane spodnie, które zaburzają wizerunek mężczyzny. Tył nogawki powinien przebiegać w linii prostej. Panowie mogą wybierać wśród spodni z wysokim stanem. Spodnie powinien zdobić pasek. Eleganckie spodnie garniturowe mają być zaprasowane w kant. Wyróżnić można przylegające spodnie slim. Mało estetyczne są obcisłe modele, które z pewnością nie wyglądają elegancko.
Niemniej ważna jest koszula. Najlepszą opcją będzie klasyczna biel. Współcześnie Panowie mogą wybierać spośród rozmaitych krojów koszul. W stylizacjach biznesowych królują odcienie błękitu. Koszule występują w kilku krojach – regular, slim oraz super slim. Dostępne desenie powodują, że świetnie dobrana koszula sprawdzi się w rozmaitych stylizacjach. Męski dress code dopuszcza w zasadzie wyłącznie koszule z długim rękawem.
    Panów przygotowujących się do zakupu swojego pierwszego garnituru polecamy skorzystanie z asortymentu marki. Jest ona niezwykle ceniona dzięki wysokiej jakości garniturom oraz kolekcjom męskim. W asortymencie marki znajdują się również okrycia wierzchnie, dzięki którym każdy elegancki mężczyzna może prezentować się zjawiskowo. Zapraszamy do zapoznania się z kolekcją męską oraz uzupełnienia swojej szafy na przykład w klasyczny garnitur.